Akademia Viessmann

Kształcenie specjalistów z branży grzewczo-instalacyjnej jest priorytetowym elementem działalności firmy Viessmann. Profesjonalne doradztwo, sprzedaż oraz montaż i obsługa serwisowa urządzeń grzewczych wymaga nieustannego doskonalenia umiejętności współpracujących z nami fachowców.

Dynamiczny rozwój nowoczesnych rozwiązań technik grzewczych firmy Viessmann, w połowie ubiegłego wieku stał się bezpośrednim impulsem do wprowadzenia specjalistycznych szkoleń. W latach 60-tych powołano tym samym Akademię Viessmann.

Szczególnie w Polsce, gdzie nowoczesne rozwiązania techniczne zaczęły być intensywnie wprowadzane od początku lat 90-tych ubiegłego stulecia, potrzeba przekazywania nowej wiedzy była i nadal pozostaje szczególnie ważna.

Od samego początku funkcjonowania firmy w Polsce, Akademia Viessmann prowadziła szkolenia dla projektantów, sprzedawców oraz wykonawców systemów grzewczych. Istotną grupę stanowią także przedstawiciele branż pokrewnych między innymi architekci czy kominiarze. Akademia Viessmann uczestniczy również w wielu sympozjach i prestiżowych konferencjach, gdzie uczestnikami są przedstawiciele różnorodnych grup zawodowych, organów administracji publicznej oraz środowisk naukowych i oświatowych.

Wykładowcy Akademii

Marcin Ponarski

Marcin Ponarski

ponm@viessmann.com

Absolwent Technikum Energetycznego o specjalności Energetyka Cieplna oraz wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej - specjalizacja Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja.

Od 2001 roku doświadczenie zawodowe zbiera pracując w działach technicznych firm kotlarskich. Zaczynał od stanowiska doradcy technicznego a następnie jako specjalista ds. części zamiennych. Przez 2 lata piastował stanowisko przedstawiciela handlowego.

W 2009 roku rozpoczął pracę w firmie Viessmann na stanowisku referenta, następnie jako inżynier działu Wsparcia Technicznego. Obecnie pełni funkcję koordynatora Działu Wsparcia Technicznego i Szkoleń.

Główna specjalizacja to technika kotłowa.

Prywatnie pasjonat motoryzacji lat 70-ych i 80-ych.
Szymon Strzelczyk

Szymon Strzelczyk

slks@viessmann.com

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na wydziale Środowiska i Energetyki, kierunku Energetyka o specjalności Procesy i Systemy Energetyczne.

Od 2019 roku Doradca Techniczny odpowiedzialny za wsparcie pracowników, firm serwisowych i klientów. Od stycznia 2022 wykładowca akademii Viessmann, odpowiedzialny za przekazywanie wiedzy i doświadczenia z zakresu kotłów gazowych oraz olejowych małej i średniej mocy, kotłów na paliwo stałe oraz wentylacji. Swoją wiedzę popiera doświadczeniem zdobytym na wyjazdach serwisowych u klientów końcowych.

Poza pracą pasjonat fotografii analogowej i wycieczek górskich.
Robert Skomorowski

Robert Skomorowski

skwr@viessmann.com

Absolwent Technikum Energetycznego o specjalności Energetyka Cieplna oraz wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej - specjalizacja Inżynieria komunalna.

Zawodowo cały czas związany z branżą grzewczą. Doświadczenie zbierał w firmie rodzinnej oraz podczas pracy dla wiodącego producenta emiterów ciepła.

Do zespołu Akademii Viessmann dołączył w 2021 roku.
Marcin Walos

Marcin Walos

wlsm@viessmann.com

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki, na kierunku Energetyka o specjalizacji Modernizacja Instalacji Energetycznych.

Doświadczenie zawodowe nabywał w firmie zajmującej się outsourcingiem energetycznym oraz audytem efektywności energetycznej.

Do firmy Viessmann dołączył w 2019 r. na stanowisku Doradcy Techniczno - Serwisowego. Obecnie jako Wykładowca Akademii, zajmuje się prowadzeniem szkoleń oraz wsparciem technicznym pracowników, firm partnerskich i serwisowych.